کپسول کلستروم

   
   

توضیحاتی در مورد کلستروم

کلستروم ، به عنوان آغوز هم شناخته میشود ، اولین شیری که توسط پستانداران مادر به نوزادان تازه به دنیا آمده داده میشود که برای تغذیه بهینه در روزهای اول است . کلستروم حاوی مولکول های فعال زیستی موسوم به ایمونوگلوبین است

کلستروم استفاده شده در کپسول های ما منحصرا از شیر گاوهای آلمانی (به صورت کنترل شده ) می باشد. این شیر همان شیری است که در 24 ساعت اول تولد گوساله ایجاد می شود. کلستروم تولید شده طبیعی از گاو بیشتر از چیزی است که مورد نیاز نوزاد (گوساله ) است . تنها کلستروم اضافی که به دست می آید برای تولید کپسول های کلستروم استفاده میشود

  :ترکیبات

Colostrum (79,5)

Immunoglobulin G (IgG)

 gelatin

 separating agent magnesium stearate

 contains lactose and milk protein

 

کلستروم جادوی طلایی مدال آوران المپیکی
ورزشکاران حرفه ای و آماتور عموماً به دنبال راه هایی برای بهبود عملکرد خود هستند. در سالهای اخیر، آغوز گاو یا کلستروم در بین ورزشکاران در سنین و سطحوح مختلف مهارت ها، از مبتدی تا حرفه ای، حتی در رقابت های المپیکی به عنوان جایگزینی مناسب برای ارتقاء کیفیت و کمیت عملکردی ورزشکاران نقش ایفا می کند. نتایج فوق العاده ورزشکاران استرالیایی در بازیهای المپیک تابستانی 2004 ، منجر به یک تحقیق بین المللی توسط کمیته بین المللی المپیک شد . استرالیایی ها چنین ادعا کردند مزیت برنده شدن آنها به استفاده از مکمل آغوز توسط ورزشکارانشان هنگام تمرین مربوط بوده است .
در طی پنج سال گذشته ،کلستروم بعنوان یک مکمل موثر و مفید به طور فزاینده ای برای بسیاری از ورزشکاران تبدیل شده است. به صورت کپسول و یا پودر و یا به نوشیدنی های دیگر اضافه می شود. آغوز یا کلستروم یک مکمل "کامل مواد غذایی" طبیعی است که حاوی آمینو اسیدهای ضروری  است.
مطالعات بالینی نشان داده است که اجزای مختلف موجود در کلستروم طیف گسترده ای از مزایای بالقوه سلامتی برای ورزشکاران را ارائه می دهد .
آغوز گاو یا کلستروم، شیر دوشیده شده از گاو در اولین روزهای پس از زایمان است که به عنوان یک مکمل کامل و طبیعی سرشار از اسید آمینه های ضروری، ویتامین های محلول در چربی، املاح، ایمونوگلوبولین ها ، فاکتورهای رشد، سایتوکین ها و کمی استروژن طبیعی است. به دلیل وجود فاکتور رشد شبه انسولین (IGF-1) در مقابله با سرطان پروستات و کولورکتال در مردان ، سرطان پستان قبل از یائسگی در زنان و سرطان ریه نقش دارد .
آغوز به جهت دارا بودن انواع مختلف آنتی بادی، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. به همین جهت در درمان عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی (که در ورزشکاران شایع است) کولیت، اسهال، بیماری های التهابی (آرتریت) نقش موثری ایفا می کند.
مصرف کلستروم در بیمارران دیابتی نوع 2  ، می تواند قند خون ، کلسترول ، تری گلیسیرید و کتون را کاهش دهد. همچنین به تقویت عملکرد سیستم ایمنی، کاهش تجمع چربی و تسهیل حرکت گلوکز به عضله و در نتیجه بهبود عملکرد ورزشکاران کمک کند.
اثربخشی کلستروم در بهبود عملکرد استقامتی و قدرتی ورزشکاران زن و مرد در مطالعات بالینی متعددی گزارش و تایید شده است.
پروفسور ریموند پلیفورد ، متخصص گوارش از دانشگاه پلیموت در مورد مزایای  استفاده از آغوز در ورزشکاران می گوید: "افزایش دمای بدن به دلیل استرس ناشی از دوره های شدید تمرین و به دنبال آن افزایش نفوذپذیری روده و ورود سموم به داخل خون تاثیر جدی بر عملکرد ورزشکاران می گذارد.
کلستروم به دلیل دارا بودن IGF-1 موجب تقویت لایه مخاط روده می گردد. فاکتور رشد شبه انسولین-1 (IGF-1 )که برای تحریک رشد بافت ماهیچه ای و حفظ توده عضلانی و عملکرد آن ضروری است از ترکیبات اصلی کلستروم می باشد. کلستروم می تواند به کوتاه کردن زمان ریکاوری به دنبال ورزش شدید؛ افزایش توده عضلانی، افزایش چربی سوزی، حفظ سطح گلوکز  ایده آل خون کمک کند.  
ورزشکاران نخبه در استرالیا نشان دادند بعد از چهار هفته استفاده از مکمل ، ورزشکاران قدرت ، استقامت بالایی داشته و ریکاوری بعد از ورزش شدید، تقریباً نصف شده بود . مطالعه دیگری نشان داده که کلستروم در کاهش استرس اکسیداتیو ناشی از ورزش های سنگین  و در نتیجه کاهش خستگی عضلات نقش دارد . مصرف روزانه مکمل کلستروم، سبب کاهش تولید اکسیدان ها در بافت عضله اسکلتی میشود .
کلستروم، طلای طبیعی مایع
تنظیم سطح قند خون، ترمیم بافت و تسریع در بهبودی به همان اندازه که برای یک ورزشکار مهم است برای افراد مسن نیز قابل توجه است .
علائم بارز پیری شامل کاهش حجم عضلات و استخوان ها، از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست، افزایش چین و چروک ، و همچنین بسیاری از بیماریهای خود ایمنی است.
کلستروم، با اثرات ترمیم کننده، ضد التهابی، محافظت از قلب ، مهار سلول های سرطانی ، بهبود عملکرد دستگاه گوارش، عملکرد شناختی ، و تأخیر شروع علائم زوال عقل می تواند به بهبود کیفیت زندگی افراد میانسال کمک کند .

   
       
         
   

:طریقه ی مصرف

با مقدار کافی مایعات مصرف شود

 با مایعات داغ مصرف نشود

 از نور مستقیم خورشید به دور باشد .در جای خشک نگهداری شود. بالای 25 درجه نگه داری نشود . مکمل های غذایی مکمل های غذایی نباید جایگزین رژیم غذایی متنوع شوند

 از دسترس اطفال دور نگه داشته شود . بیشتر از دوز توصیه شده روزانه مصرف نشود

قیمت کپسول کلستروم مصوب سازمان غذا و دارو است

   
         
         
    copyright © 2017 ateph.com, All rights reserved. - Designed by: Farzin Sehat